Laney LA50TH

Kód: LA50TH
2 hodnocení
Značka: Laney
118 000 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
3.11.2020

Striktně limitovaná edice - 50 kusů pro celý svět - původního aparátu LA50TH, na který bylo v roce 1970 nahráno první album kapely Black Sabbath pod názvem Black Sabbath, které položilo základ novému stylu s názvem heavymetal. Sestava Laney LA50TH obsahuje následující komponenty:

-zesilovač Laney LA100BL

-box Laney LA412

-pedál Laney TI-BOOST

Detailní informace

Detailní popis produktu

Striktně limitovaná edice - 50 kusů pro celý svět - původního aparátu LA100BL, na který bylo v roce 1970 nahráno první a kultovní album kapely Black Sabbath pod názvem Black Sabbath, které položilo základ novému stylu s názvem heavymetal.

 

Kdo je společnost Black Country Customs?

Black Country Customs je skupina vysoce kvalifikovaných techniků, kteří za sebou mají již 50 let dlouhý řetězec nepřetržité výroby zesilovačů.

Zrozeni z touhy navrhovat a vyrábět produkty s detailovou přesností jako dříve, která vyžaduje najít si čas navrhnout a sestrojit něco ručně. 

„Co je to, co stojí přede mnou?“

Do světa je vypuštěna nahrávka, co změní zvuk muziky, jak ho známe…navždy. Album LP začíná zvukem padajícího deště, v dáli vyzvání zvon, následován burácením hromu….déšť, více deště, více hromu a poté….s hlukem připomínajícím zvuk ocelového mlýnu, uslyšíte znění mimořádně zkreslené kytary, hrající ustupující 5. interval, interval ve 13. století zakázaný římsko-katolickou církví pro jeho „ďábelské znění“. Poté, jakoby z hrobu…..zanaříká hlas „Co je to, co stojí přede mnou?“. A hudba nikdy neznamenala totéž. Ta nahrávka patřila kapele Black Sabbath. Kytaristou nebyl nikdo jiný než Tony Iommi. Zvukem zkresleného zeslabujícího 5. intervalu byl Laney LA100BL.

                                                                        „Simon Fraser-Clark“

Vývoj LA100BL

Laney LA100BL & LA412 jsou stejně jako originál, který Tony používal na začátku své kariéry v Black Sabbath, stavěny ruční metodou „point-to-point wired“.

„Sílou, která nás žene vpřed, nebylo jen 50. výročí společnosti, ale také fakt, že Tony Iommi začal přemýšlet o přípravě na konečné turné kapely Black Sabbath, známé jako „The End“. Seznam skladeb pro finální turné měl být sestaven ze všech materiálů Black Sabbath a Tonyho napadlo, že by bylo vhodné zakončit svou kariéru v Black Sabbath stejně tak, jako ji začal – na Laney LA100BL.Tak jsme začali hovořit o možnosti vytvořit Tonymu novou kopii aparátu z roku 1969, který původně používal. Jako první věc jsme začali poslouchat znění starých zesilovačů. Máme sice malou sbírku „historických“ zesilovačů, ale potřebovali jsme pár dalších pro porovnání. Začali jsme tedy mezi relevantními zdroji hledat LA100BL. Při tom jsme narazili na spoustu zapálených a zajímavých lidí a zvládli jsme nalézt pár příkladů LA100BL, které jsme hledali a následně otestovali. Nestává se moc často, že by si člověk našel čas se při poslouchání „starých“ zesilovačů soustředit na detaily, takže nás velmi těšilo, že my jsme tu příležitost měli.

Není pochyb o tom, že tyto zesilovače v sobě mají něco výjimečného – jemný podtón k hraným notám. Zvuk, který byl ve zpětném pohledu velmi unikátní a stal se něčím, co k prvním nahrávkám Black Sabbath neodmyslitelně patří. Při použití LA100BL rychle uslyšíte, čím je tak zvláštní.

Klíčovou akustickou vlastností zesilovače je rozhodně hudební podtón zavedený do původního signálu výstupním transformátorem. Hodně času a péče jsme věnovali přípravě a sestrojení výstupního transformátoru tak, aby neomylně nahradil ten speciální zvuk původního transformátoru značky Partridge užitého v roce 1969. Pokud při nějaké příležitosti uslyšíte originál LA100BL z šedesátých let, uslyšíte, jak věrnou kopií nový transformátor doopravdy je – nový LA100BL zvuk zachycuje se 100% přesností.

Vývoj LA412

LA412 je autentická, ručně vyrobená replika originálního boxu LA412, který Tony Iommi používal pro nahrávky a turné Black Sabbath až do roku 1979. Podle originálu byl vyroben i lomený kabinet LA412 postavený z voděodolné překližky z baltské břízy a opatřený čtyřmi dvanáctipalcovými reproduktory Celestion G12H 75Hz vyrobenými v Anglii stejnou metodou jako ty z 60. a 70. let. Aby zvládl unikátní sub-obsah zesilovače LA100BL má LA412 úžasnou plno-frekvenční odezvu od křišťálově čistých výšek po konečné nízké vrčení, které ihned poznáte.  Na Laney LA412 naleznete přesně jako v tehdejší době jen jeden 16 ohmový vstup. Je těžké popsat slovy tu 100 % zvukovou přesnost, kterou se LA412 pyšní. To si prostě každý musí vyzkoušet na vlastní kůži.

Vývoj TI BOOST

Zvuk prvního alba Black Sabbath je vlastně výsledek několika klíčových komponentů, ale je to také zvuk LA100BL společně s pedálem Dallas Arbiter Range master, který Tonymu dal jeho výjimečně rozostřený, nikdy předtím neslyšený zvuk, jejž si snad ani není možné s něčím splést.

Existuje příběh vztahující se k Tonymu a jeho „Range Master“.

Těsně před připojením k Black Sabbath hrál Tony s kapelou v Cumbrii a jeden kytarista z místní kapely navrhl, že by mu mohl pedál upravit tak, aby zněl mnohem lépe. Tony souhlasil a pedál si od něj nechal upravit. Nikdy nepřišel na to, co přesně kytarista změnil, ale nový pedál zněl opravdu dobře a konečně dal Tonymu gain, který hledal. Od té doby ho Tony používal pro nahrávání i turné až do roku 1979, kdy byl pedál z důvodu neznámého nikomu jinému než Tonymu a jeho technikovi vyhozen!

Od té doby měl Tony v hlavě zvuk, který ho prvně inspiroval k zahrání těch nejrozeznatelnějších riffů hudby, zvuk, který myslel, že už nikdy nezíská zpět.

Nikdy, až do teď!

Když jsme začali probírat sestavení repliky Tonyho původního LA100BL z roku 1969 uvědomili jsme si, že budeme potřebovat něco, co by tvrději stlačilo přední konec zesilovače. Tak jsme ve spojení s návrhy pro nový LA100BL začali pracovat také na pedálu, který by Tonymu nahradil jeho Range master. A výsledek? TI-BOOST.

Jsme velmi pyšní na naše sdružení s Tonym a to, že nás pověřil vytvořením svého jediného autorizovaného pedálu je pro nás velká čest.

Pedál funguje stejně jako jeho legendárně upravený Range master – s významným zastřižením basů a výraznými středy, ale my jsme tentokrát přidali ještě více gainu a EQ možností, aby si opravdu každý hráč našel svůj zvuk.

TI-BOOST je jednoduchý pedál – s kontrolkami Drive a Volume společně se schopností zadat nízkou a vysokou frekvenci stejně jako středový spínač, který Vám nabídne několik možností pro střední frekvence.

Kombinace LA100BL, LA412 a TI-BOOST dá Vaší kytaře zvuk, který znají miliony lidí po celém světě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Laney
Záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.